برنامه ریزی مالی و بودجه بندی

Financial planning and budgeting

برنامه ریزی مالی و بودجه بندی

دپارتمان آموزش کیش تک؛

برنامه ریزی مالی

در هر مدل کسب و کاری که شما انجام می‌دهید اگر هدفتان این است که جلب سرمایه کنید و یا از بانک وام بگیرید، یا بتوانید یک شریک جدید به شرکتتان بیاورید، نوشتن یک برنامه‌ریزی مالی بسیار مهم است.

برنامه ریزی مالی به دو بخش برنامه ریزی مالی کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود. برنامه ریزی کوتاه مدت در مورد تجزیه و تحلیل تصمیمات مدیریتی است که نتیجه آن در دارایی ها و بدهی های جاری معین می شود.

برنامه ریزی بلند مدت در حقیقت تاثیر در بودجه بندی سرمایه ای، ساختار مالی، سیاست تقسیم سود و … دارد.

برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت – کاربرد ها

برنامه ریزی کوتاه مدت، تعیین اولویت های سازمان و چگونگی تخصیص منابع در دسترس جهت به حرکت دراوردن چرخ های فعالیت های عملیاتی سازمان ها می باشد.

در واقع، نقطه شروع برنامه ریزی بلند مدت، برنامه ریزی کوتاه مدت می باشد که توسط مدیریت ارشد سازمان تایید شده و قابلیت اجرایی دارد. مدیران، سرپرستان و کارکنان عملیاتی با بکارگیری از این برنامه ریزی حداکثر مشارکت در برنامه ریزی های بلند مدت و تدوین آرمان و اهداف سازمان را خواهند داشت.

در برنامه ریزی کوتاه مدت، ماموریت ها، کارکردها، آرمان و اهداف، نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها مورد شناسایی قرار گرفته و نسبت به اهداف نهایی سازمان بکار گرفته می شوند.

 در اغلب موارد، اصطلاح سرمایه در گردش خالص به تصمیمات مالی کوتاه مدت مربوط می شود. سرمایه در گردش خالص، مابه التفاوت داراییها و بدهی های جاری سازمان است.

اهمیت برنامه ریزی مالی

اهمیت های برنامه ریزی مالی بدین ترتیب می باشند:

 1. نقدینگی باید کارآمد باشد.
 2. برنامه ریزی مالی به برقراری تعادل قابل قبول بین ورودی ها و خروجی های وجوه نقد کمک می کند.
 3. برنامه ریزی مالی از سرمایه گذاری تامین کنندگان مالی در شرکت هایی که بر این عمل تمرکز دارند، مطمئن می شود.
 4. این عمل در اجرای برنامه های رشد و توسعه کمک کرده که بر عملکرد بلند مدت سازمان تاثیر مثبت دارند.
 5. این کار، عدم قطعیت ها را با در نظر گرفتن تغییرات روند بازار که می توان با وجوه نقد کافی با آن روبرو شد، کاهش می دهد.
 6. این عمل به کاهش عدم قطعیت هایی کمک می کند که می توانند مانعی برای رشد سازمان باشند.

انواع برنامه ریزی مالی و عملکرد آن

برنامه مالی عملیاتی (FOP)

برنامه مالی عملیاتی، برنامۀ مالی ای است که سودها و زیانها را در بازۀ زمانی خاص، مشخص می کند. برنامه مالی عملیاتی از عملکرد گذشته، درآمد ها و هزینه ها برای پیش بینی آینده استفاده می کند. سپس روند های گذشته و حال را با هم ترکیب کرده تا دقیق ترین پیش بینی را به دست آورد. این برنامه برای جاهایی مثل بودجه بندی، فروش، حقوق و دستمزد، و طرح ریزی جریان وجوه نقد، هدف گذاری می کند.

برنامه ریزی مالی استراتژیک

برای بسیاری از صاحبان کسب و کار، برنامه ریزی به علت وجود مسائل عملیاتی فوری، بیشتر کنار گذاشته می شود. این اتفاق در زمان رشد شدید کسب وکارها و افزایش منابع، غیر عادی نیست.

در صورتیکه در برنامه ریزی مالی استراتژیک، فرایند مشخص کردن این موضوع است که، یک کسب و کار از نظر مالی خود را چگونه مدیریت کند تا از رسیدن به اهداف بلند مدت خود مطمئن شود. برنامه ریزی مالی صحیح، تمامی جوانب عملیات های یک کسب و کار و تاثیر آنها را بر روی موقعیت مالی سازمان، به صورت جداگانه در نظر می گیرد.

این عمل شامل چه چیزهایی است؟

این عمل شامل ارزشیابی و پایش کامل از عملیات های سازمان است تا یک برنامۀ مالی قابل درک و اجرا بسازد:

 • توسعه بودجه، سیستم های هزینه و گزارشات مدیریت
 • منابع مورد نیاز برای رسیدن به اهداف (درامدها و هزینه ها: نوع و مقدار)
 • مدیریت سرمایه (موجودی مواد و کالا، دریافتی ها، پرداختی ها و وجوه نقد)
 • ساختار کارمندان، حقوق و مزایا
 • شناسایی و مدیریت ریسک
 • برنامه ریزی مالیاتی سازمانی
 • برنامه پیشروی

ثبت‌نام‌ در دوره برنامه ریزی مالی و بودجه بندی

www.rahyaranlms.ir/iec

بودجه بندی

بودجه بندی در حسابداری یک فرایند مهم است که به کسب و کارها و سازمان‌ها کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی مالی خود را انجام دهند و بهترین استفاده را از منابع مالی خود ببرند. بودجه بندی شامل تخصیص منابع مالی به اهداف مختلف و همچنین برنامه ‌ریزی و کنترل هزینه ها و درآمدها می‌شود. در این فرایند، بودجه ها بر اساس هدف و نیازهای سازمان تعیین می‌شوند و براساس آن‌ها عملیات‌های مالی و اقتصادی پیش بینی می‌شود.

مفهوم بودجه چیست؟

بودجه یا budget یک برنامه مالی است که بر اساس آن، تخصیص منابع مالی بین هدف‌ها و فعالیت‌های مختلف یک سازمان یا یک شخص قرار می‌گیرد. اصطلاح “بودجه” در واقع به میزان درآمدها و هزینه‌ها، همچنین تخصیص منابع مالی به بخش‌های مختلف سازمان، اشاره دارد. بودجه به عنوان یک ابزار برنامه‌ریزی مالی، فرایند برنامه‌ریزی و کنترل هزینه‌ها و درآمدها را در یک دوره زمانی مشخص (معمولاً یک سال) شامل می‌شود. هدف اصلی بودجه‌بندی، بهینه‌سازی استفاده از منابع مالی و کنترل هزینه‌ها و مقایسه آن با عملکرد واقعی است.

اهداف اصلی بودجه بندی در حسابداری

 1. برنامه‌ریزی مالی
 2. کنترل هزینه‌ها و مدیریت بودجه
 3. ارزیابی عملکرد

انواع بودجه بندی در حسابداری

برخی از انواع معمول بودجه بندی عبارتند از:

۱- بودجه بندی عملیاتی

این نوع بودجه بندی برای برنامه ریزی و کنترل هزینه ها و درآمدهای عملیاتی یک سازمان استفاده می شود. این بودجه بندی برای هزینه های روزمره مانند حقوق و دستمزد، اجاره، تامین مواد و سایر هزینه های مرتبط استفاده می شود.

۲- بودجه بندی سرمایه گذاری

این نوع بودجه بندی برای برنامه ریزی سرمایه گذاری در پروژه ها و فعالیت هایی که سازمان می خواهد انجام دهد، استفاده می شود. این بودجه بندی شامل سرمایه گذاری در زمین، تجهیزات، فناوری و سایر منابع سرمایه است.

۳- بودجه بندی نقدینگی

در این نوع بودجه بندی، تمرکز بر مدیریت نقدینگی و جریان وجوه نقدی است. این بودجه بندی برای برنامه ریزی و کنترل جریان وجوه نقدی و مدیریت آنها برای پرداخت هزینه ها و تامین مالی نیازهای روزمره سازمان استفاده می شود.

۴- بودجه بندی پروژه

این نوع بودجه بندی برای برنامه ریزی هزینه ها و درآمدهای یک پروژه خاص در سازمان استفاده می شود. معمولاً در این نوع بودجه بندی، هزینه های مربوط به منابع، زمانبندی و ریسک های پروژه نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

این تنها چندین نوع بودجه بندی معمول در حسابداری هستند و در عمل می تواند به صورت سفارشی شده و به متناسب با نیازهای هر سازمان تنظیم شود.

مزایای بودجه بندی

 1. برنامه ریزی دقیق
 2. کنترل مالی بهتر
 3. ردیابی و بررسی عملکرد مالی
 4. برنامه ریزی طولانی مدت
 5. کاهش استرس مالی

نتیجه نهایی بودجه‌بندی شامل موارد زیر می‌شود:

 1. تعیین اولویت‌ها
 2. کنترل هزینه‌ها
 3. برنامه‌ریزی مالی
 4. افزایش شفافیت و اعتماد

ارتباط‌با‌ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

شبکه‌های اجتماعی پردیس‌فناوری‌کیش :

سامانه آموزش‌مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 

کانال‌تلگرام kishtech@ 

 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir  

آپارات     kishtech

تأمین مالی و جذب سرمایه

financing and attracting capital

تأمین مالی و جذب سرمایه

دپارتمان آموزش کیش تک؛

تأمین مالی

تأمین مالی، به فرآیند تأمین بودجه برای فعالیت های تجاری، خرید کالا یا سرمایه گذاری گفته می شود. هدف از تأمین مالی، سرمایه‌گذاری، سودآوری، کاهش ریسک و برطرف کردن نیازهای اقتصادی و اجتماعی بنگاه اســت. سود ناشی از کسب کار بنگاه، از عوامل مهم تداوم فعالیــت بنگاه اقتصادی تلقی گردیده و منبع مهمــی برای تأمین مالی فعالیتهای عملیاتی بنگاه درآینده است.

کاربرد

اگر می خواهید کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید یا توسعه دهید، وارد تجارت شوید، کالایی خریداری کنید و نقدینگی کافی ندارید، نیازمند تأمین مالی خواهید بود و انتخاب نوع تأمین مالی بر عملکرد کسب و کار شما تاثیر مستقیم دارد.

بعنوان مثال شخصی جهت خرید خودرو یا آپارتمان از تسهیلات بانکی جهت تأمین بخشی از مبلغ مورد نیاز استفاده می کند، یا جهت احداث کارخانه تولید لبنیات ۴۰ درصد از سرمایه مورد نیاز از طریق سهامداران شرکت و ۶۰ درصد از طریق تسهیلات بانکی تأمین می شود. شرکتی مواد اولیه خود را بصورت نسیه خریداری می کند.

مزایا

 • کنترل بیشتر بر اموال: در تأمین مالی، اموال به نام شما ثبت می‌شود و شما به طور کامل مالک آن هستید. این به شما اجازه می‌دهد که اموال خود را بر اساس مزایای خود اداره کنید و در نتیجه کنترل بیشتری بر آن داشته باشید.
 • کاهش ریسک: تأمین مالی باعث می‌شود که شما از تنها بودن در امر سرمایه‌گذاری جلوگیری کنید و بیشترین میزان پول ممکن را برای خرید ملک یا دیگر اموال خود اختصاص دهید. این به شما اجازه می‌دهد تا ریسک خرید را کاهش دهید و در مقابل نوسانات بازار محافظت کنید.
 • تسهیلات مالی بیشتر: در تأمین مالی، شما به دنبال تأمین مالی از طریق بانک یا شرکت تأمین مالی هستید. این شرکت‌ها می‌توانند به شما تسهیلات مالی بیشتری نسبت به جذب سرمایه فراهم کنند، بنابراین شما می‌توانید بیشترین میزان پول ممکن را برای خرید ملک خود اختصاص دهید.

ثبت نام در دوره تامین مالی و

www.rahyaranlms.ir/iec

جذب سرمایه

جذب سرمایه فرآیندی است که صاحبان کسب و کار، نیاز مالی خود را به سرمایه گذار توضیح میدهند و تلاش می کند نظر وی را جلب نمایند.

به طور کلی جذب سرمایه یکی از مهم ترین مباحث موجود در راه اندازی و توسعه کسب و کار است.
در حال حاضر در اکوسیستم کارآفرینی ایران تعداد سرمایه گذارها و فرصت های جذب سرمایه اندکی وجود دارد، بنابراین کارآفرینان باید به بهترین نحو ممکن از فرصت های موجود استفاده کنند و سرمایه مورد نیاز برای رشد کسب و کار خود را جذب نمایند.

تفاوت تأمین مالی با جذب سرمایه

به طور خلاصه، تأمین مالی به معنای استفاده از منابع مالی دیگران برای پروژه‌های خود است، در حالی که جذب سرمایه به معنای جذب سرمایه‌گذار برای استفاده در کسب و کار شما است. با این حال، هر دو روش مهم و برای رشد و توسعه کسب و کارها لازم هستند.

مزایای جذب سرمایه

جذب سرمایه، یعنی جذب پول یا سرمایه از سرمایه گذاران و سرمایه داران به منظور رشد و گسترش کسب و کار است. این روش در مقایسه با تامین مالی، مزایای خاص خود را دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود:

 • افزایش میزان سرمایه: با جذب سرمایه، میزان سرمایه شرکت افزایش می‌یابد و این امکان را به کسب و کار می‌دهد که در بزرگی و گسترده شدن خود پیشرفت کند.
 • کمک به گسترش و توسعه کسب و کار: با جذب سرمایه، کسب و کار می‌تواند توسعه یابد و به دنبال هدف‌های بلند مدت خود برود.
 • افزایش اعتبار: جذب سرمایه، اعتبار شرکت را در بازار افزایش می‌دهد. سرمایه گذاران، به دنبال کسب سود هستند و به شرکت‌هایی که به نظرشان در بلند مدت پایداری دارند و موفقیت خود را ثابت کرده‌اند، سرمایه می‌گذارند.
 • جلب تخصص و دانش فنی: با جذب سرمایه، شرکت می‌تواند به دنبال جذب نیروی انسانی با تخصص و دانش فنی مورد نیاز خود باشد.
 • افزایش ارزش شرکت: با جذب سرمایه، ارزش شرکت افزایش می‌یابد و برای فروش و یا صدور سهام، شرکت به قیمت بالاتری فروخته می‌شود.

ارتباط‌با‌ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

شبکه‌های اجتماعی پردیس‌فناوری‌کیش :

سامانه آموزش‌مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 

کانال‌تلگرام kishtech@ 

 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir  

آپارات     kishtech

کارگاه آشنایی با روش های برنامه ریزی مالی و بودجه بندی در بندرعباس

workshop on financial planning and budgeting methods in bandar abbas

کارگاه آشنایی با روش های برنامه ریزی مالی و بودجه بندی در بندرعباس

دپارتمان آموزش کیش‌تک ؛

پردیس‌فناوری‌کیش (کیش‌تک) با همکاری شرکت شهرکهای صنعتی استان هرمزگان به برگزاری کارگاه آشنایی با روش های برنامه ریزی مالی و بودجه بندی در بندرعباس اقدام نموده است ، همچنین در نظر دارد با روی کار آمدن مباحث کیفیتی در محیط صنعتی کشورمان و استقبال بیش از اندازه کارخانجات، سازمان‌ها و دیگر محیط‌های صنعتی از استفاده از ابزارها، تکنیک‌ها و مدل‌های کیفیتی برای باقی ماندن در محیط رقابتی و رسیدن به سرآمدی عملیاتی، استقبال از دانش آموختگان دوره‌های کیفیت توسط سازمان‌ها و کارخانجات رو به افزایش است و بازارکار خوبی در این تخصص وجود دارد.

ثبت‌نام‌در

www.rahyaranlms.ir/iec

ثبت‌نام‌در

www.rahyaranlms.ir/iec

سرفصل کارگاه :

تعاریف و اهمیت بودجه‌بندی در برنامه‌ریزی و کنترل،
نگرش‌های تهیه بودجه جامع،
بودجه‌بندی عملیاتی/ سرمایه ای/ نقدی،
استفاده از روش‌های کمی در پیشبینی‌های بودجه،
کنترل‌های بودجه‌ای و آنالیز انحرافات بودجه،
تصمیم‌گیری و ارزیابی عملکرد با به‌کارگیری بودجه
سناریو بودجه بندی و مثال حداقل دو تا شرکت متفاوت در زمینه کاری


ارتباط‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های اجتماعی پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه آموزش‌مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir  
آپارات     kishtech

کارگاه روش های تامین مالی و جذب سرمایه در تولید در بندرعباس

workshop on methods of financing and attracting capital in production in-bandar-abbas

کارگاه روش های تامین مالی و جذب سرمایه در تولید در بندرعباس

دپارتمان آموزش کیش‌تک ؛

پردیس‌فناوری‌کیش (کیش‌تک) با همکاری شرکت شهرکهای صنعتی استان هرمزگان به برگزاری کارگاه روش های تامین مالی و جذب سرمایه در تولید در بندرعباس اقدام نموده است ، همچنین در نظر دارد با روی کار آمدن مباحث کیفیتی در محیط صنعتی کشورمان و استقبال بیش از اندازه کارخانجات، سازمان‌ها و دیگر محیط‌های صنعتی از استفاده از ابزارها، تکنیک‌ها و مدل‌های کیفیتی برای باقی ماندن در محیط رقابتی و رسیدن به سرآمدی عملیاتی، استقبال از دانش آموختگان دوره‌های کیفیت توسط سازمان‌ها و کارخانجات رو به افزایش است و بازارکار خوبی در این تخصص وجود دارد.

ثبت‌نام‌در

www.rahyaranlms.ir/iec

ثبت‌نام‌در

www.rahyaranlms.ir/iec

سرفصل کارگاه :

استارت آپ و مفاهیم آن و روش معرفی آن
تعریف محصول و کالا و تعریف خدمات
مفاهیم منابع و سرمایه گذاری
سرمایه گذاران چه کسانی هستند ؟
اهمیت سرمایه در کسب و کار ها
راهکار های جذب سرمایه گذار
روش های تامین سرمایه برای استارتاپ
چگونگی ارائه طرح و ایده برای سرمایه گذار
چگونگی یافتن و برقراری ارتباط با سرمایه گذاران
سناریوها و نمونه های داخلی و خارجی سرمایه گذاری موفق
برای جذب سرمایه گذار داخلی و یا خارجی ازکجا شروع کنیم؟


ارتباط‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های اجتماعی پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه آموزش‌مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir  
آپارات     kishtech
-برشکاری

برشکاری زیر آب و درآمد آن

دپارتمان فنی و مهندسی کیش تک؛

برشکاری زیر آب حرفه اي جذاب،هيجان انگيز و پرسودمی‌باشد . اگرشما نیز به رشته‌های غواصی صنعتی و دنیای زیر آب‌ها علاقه دارید، برشکاری یک شغل مناسب برای شما بوده است .

پیش از هر چیز لازم است تا فرد از سلامت جسمانی و بدنی خود با مراجعه به پزشک و انجام دادن برخی آزمایشات مطلع شده و تاییدیه پزشک را دریافت کند. از طرفی از آن جا که کار در آب انجام‌ می‌گیرد، داشتن مهارت‌های اولیه غواصی و چهار شنای اصلی از واجبات خواهد بود. در خصوص سن و تحصیلات نیز حداقل سن ۱۸ سال و مدرک تحصیلی دیپلم متوسطه برای رسیدن به بلوغ جسمی، روحی و فکری در نظر گرفته شده است.

برشکاری-زیر-آب

فرصت های شغلی برشکاری زیر آب:

با قرارگیری ایران در مجاورت آب‌ها، مثل دریای خزر و خلیج فارس و با پیشرفت روز افزون احداث‌های زیر آبی، رشته‌های غواصی صنعتی نیز تقاضای کاری بالا‌‌تری را طی چند سال اخیر تجربه کرده‌اند.

برای اكتشاف منابع جديد نفت و گاز ، نگهداري و تعميرات سكوها ي نفتي و تجهيزات زيرآبي و عمليات بهره برداري از ميادين نفت و گاز باعث از این حرفه جذاب استفاده خواهد شد.بهتر است بدانید که آسيبهاي واردشده به تاسيسات دريايي به دليل طوفانهاي شديد و شرايط اقليمي درياها ، فرصتهاي جديد كاري جهت غواصان و جوشكاران زيرآب فراهم خواهد آورد.

دسته از سازمان‌هایی که به دنبال افراد حرفه‌‌‌‌ای در این زمینه هستند:

 • سازمان شیلات
 • سازمان بنادر و کشتیرانی
 • سازمان دریانوردی
 • سازمان محیط زیست
 • سازمان‌‌های فعال در حوزه منابع زیرزمینی مثل نفت و گاز
 • و …

آموزش برشکاری زیر آب:

شرکت پردیس فناوری کیش، دوره های برشکاری زیر آب، جوشکاری زیر آب،بازرسی سازه‌های دریایی،غواصی تک ستاره،بازرسی شناورهای دریایی (قایق و کشتی)زیر نظر اساتید برجسته برای علاقه مندان برگزار میکند.

شرایط دوره ها و امکانات در نظر گرفته شده برای شرکت کنندگان به شرح ذیل است:

دوره-های-فنی-و-مهندسی-ویژه-با-درآمد-بالا.jpg

ثبت-نام-دوره-آموزش-تخصصی-چیلرهای-جذبی

ارتباط‌‌ با‌ ما :

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :

کانال‌تلگرام: kishtech@

 اینستاگرام :   rahyaranlms         kishtech.ir

آپارات:  kishtech

دوره های ویژه فنی و مهندسی

تصویر-شاخص-فنی-و-مهندسی

دوره های ویژه فنی و مهندسی

 

دپارتمان فنی و مهندسی کیش تک؛

شرکت پردیس فناوری کیش به منظور ارتقای سطح مهارت های شغلی،دوره هایی ویژه فنی و مهندسی برگزار میکند.این دوره ها عبارت است از : لیفت دیزاینر ، بازرسی آسانسور ، جوشکاری زیر آب ، برشکاری زیر آب ، بازرسی سازه های دریایی ، بازرسی شناور های دریایی (قایق و کشتی)

تاریخ برگزاری دوره ها:

لیفت دیزاینر :۲۵ آذر ماه

جوشکاری زیر آب ، برشکاری زیر آب ، بازرسی سازه های دریایی ، بازرسی شناور های دریایی (قایق و کشتی) :۲۰ دی ماه

بازرسی آسانسور :۶ بهمن ماه

 

 

https://portal.kishtech.irثبت نام در دوره های آموزشی

 

دوره-لیفت-دیزاینر-مقدماتیدوره-بازرسی-و-استاندارد-الکترونیکی-و-هیدرولیک-آسانسور-تئوری-و-عملیدوره-های-فنی-و-مهندسی-ویژه-با-درآمد-بالا.jpg

 

 

ثبت-نام-دوره-آموزش-تخصصی-چیلرهای-جذبی.

ظرفیت محدود

با ارائه مدرک معتبر

 

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

نشانی : خیابان جمالزاده شمالی نبش کوچه سرو پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

شبکه های اجتماعی پردیس فناوری کیش :

کانال‌تلگرام: kishtech@

 اینستاگرام :   rahyaranlms         kishtech.ir

آپارات:  kishtech

 

 

 

 

 

 

دوره های فنی و مهندسی ویژه با درآمد بالا

دوره های جوشکاری در زیرآب

دوره های فنی و مهندسی ویژه با درآمد بالا

دپارتمان فنی و مهندسی کیش تک ؛

اگر قصد گرفتن مدرک مهندسی را دارید، مطمئنا دوست دارید تا بدانید که کدام از یک رشته‌های مهندسی بیشترین درآمد را در بازار کار دارند. هنگام انتخاب یک مسیر شغلی خاص، بینش شغلی به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید کدام شغل در رشته انتخابی شما بهترین است و باید آن را دنبال کنید. بر اساس بررسی‌های بازار و همچنین مشاهده رشد رشته‌های مهندسی، چندین گزینه شغلی در رشته مهندسی وجود دارد که هم برای شما ثبات شغلی را فراهم می‌آورند و هم می‌توانید به گرفتن حقوق بیشتر در این رشته‌ها بیشتر امیدوار باشید.

کد دوره عنوان استاندارد دوره پیش نیاز مدت دوره گواهی صادره شهریه (تومان)
۴۸۵۲ جوشکاری زیر آب غواصی تک ستاره / تاییدیه سلامت ۶۷ ساعت انجمن آهن و فولاد ایران / سازمان فنی و حرفه ای / گواهی بین المللی آکسفورد سرت ۳۸/۵۰۰/۰۰۰
۴۸۶۰ برشکاری زیرآب غواصی تک ستاره / تاییدیه سلامت ۷۰ ساعت سازمان فنی و حرفه ای / گواهی بین المللی آکسفورد سرت ۳۷/۵۰۰/۰۰۰
۴۹۱۰ بازرسی سازه‌های دریایی غواصی تک ستاره / تاییدیه سلامت ۳۰ ساعت بازرسی بین المللی ایرانیان ایرکو / گواهی بین المللی آکسفورد سرت ۲۳/۵۰۰/۰۰۰
۴۰۰۲ غواصی تک ستاره تاییدیه سلامت ۱۶ ساعت فدراسیون بین المللی غواصی و نجات غریق / گواهی بین المللی آکسفورد سرت ۱۱/۵۰۰/۰۰۰
۴۹۱۱ بازرسی شناورهای دریایی (قایق و کشتی) غواصی تک ستاره / تاییدیه سلامت ۳۰ ساعت بازرسی بین المللی ایرانیان ایرکو / گواهی بین المللی آکسفورد سرت ۲۳/۵۰۰/۰۰۰

ثبت نام در دوره های آموزشی

پکیج جوشکاری تخصصی زیر آب باهمکاری پردیس فناوری کیش و انجمن آهن و فولاد ایران ؛

همکاری-پردیس-فناوری-کیش-و-انجمن-آهن-و-فولاد-ایران

پردیس فناوری کیش با همکاری انجمن آهن و فولاد ایراندر جهت ارتقای تخصصی فعالان و صنعت گران فناوری جوش ، ورفع نیاز صنایع مهندسی و فنی مرتبط اقدام به برنامه ریزی و برگزاری اولین پکیج دوره مشترک حرفه ای تئوری و عملی جوشکاری زیر آب نموده است . این دوره ویژه نیروی کار ماهر و فنی جوشکاری می باشد ، که نیازمند و علاقه مند به فراگیری روش ها و تکنیک های استاندارد فنی جوشکاری زیرآب در زمینه های صنعتی مختلف می باشند .

که شامل ۳ بخش می باشد ؛
 • دوره جوشکاری زیرآب  مقدماتی
 • دوره جوشکاری زیرآب پیشرفته
 • دوره جوشکاری زیرآب تخصصی

جهت اطلاعات بیشتر به وب سایت جوشکاری زیرآب مراجعه نمایید .

ثبت نام در دوره های آموزشی

دوره برشکاری زیرآب ؛

دوره-برشکاری-زیرآبدر صورتی که شما نیز در دسته افرادی قرار‌ می‌گیرید که به رشته‌های غواصی صنعتی و دنیای زیر آب‌ها علاقه دارید، برشکاری یک شغل مناسب برای شما بوده است . در این دوره سرفصل‌های کاربردی و ضروری برای آماده سازی برشکاران برای کار در شرایط واقعی نظیر آموزش برشکاری زیر آب با روش‌های مختلف، ابزارها و تجهیزات برشکاری، شیوه صحیح در بکارگیری تکنیک‌ها، مزایا و معایب آن‌ها، انواع الکترود به کار رفته، دستورالعمل‌های ایمنی و غیره آموزش داده‌ می‌شود.

همچنین در نظر بگیرید که در شروع این دوره لازم است تا از مجموعه‌‌‌ای پیش نیاز‌های اولیه برخوردار باشید که این پیش نیازها در دسته‌های سلامتی و جسمانی، سنی، تحصیلی و مهارت‌های اولیه تعریف‌ می‌شود. پیش از هر چیز لازم است تا فرد از سلامت جسمانی و بدنی خود با مراجعه به پزشک و انجام دادن برخی آزمایشات مطلع شده و تاییدیه پزشک را دریافت کند. از طرفی از آن جا که کار در آب انجام‌ می‌گیرد، داشتن مهارت‌های اولیه غواصی و چهار شنای اصلی از واجبات خواهد بود. در خصوص سن و تحصیلات نیز حداقل سن ۱۸ سال و مدرک تحصیلی دیپلم متوسطه برای رسیدن به بلوغ جسمی، روحی و فکری در نظر گرفته شده است.

انواع شیوه‌های برشکاری زیر آب

در برشکاری زیر آب می‌توان از قوس الکتریکی و الکترود تو خالی و جوشکاری پلاسما بهره گرفت و در محیط زیر آب یا هوای آزاد هم می‌توان از اکسیژن فشرده استفاده کرد که هوای فشرده اغلب توسط اکسیژن جایگزین شده و مشعل زیر آب روشن‌ می‌شود. جوشکاری پلاسما از دستگاه‌های مخصوصی کمک گرفته که به وسیله مخلوط گازها ( آرگون- هیدروژن و ازت) کار‌ می‌کنند. فشار گازهای محفظه، متناسب با عمق آب که برشکاری در آن انجام‌ می‌گیرد انتخاب خواهد شد. سایر سیستم‌هایی که برای این کار مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد به شرح زیر است:

 • برشکاری با اکسیژن- استیلن و یا هوای فشرده
 • برشکاری با اکسیژن – هیدروژن و یا هوای فشرده
 • برشکاری با اکسیژن و بنزین.

انواع-برشکاری-زیرآب-در-پردیس-فناوری-کیشبرشکاری در حالت کلی به سه شیوه دسته‌بندی‌ می‌شود که شامل روش اکسیژن – هیدروژن، اکسیژن قوسی و قوس فلزی است که هر یکی از این سه روش را بررسی‌ می‌کنیم:

 • روش اکسیژن – هیدروژن:

در این روش از کمپرس اکسیژن و هوای تحت فشار برای برشکاری استفاده می‌شود که بسیار شبیه به برشکاری در حالت عادی است اما مهم‌ترین تفاوت آن در این است که فرآیند با فشار گاز بالا انجام می‌گیرد که هرچه عمق بیشتر باشد فشار نیز باید افزایش پیدا کند.

 • روش اکسیژن قوسی:

این حالت با میزان اکسیده شدن فلزات ارتباط دارد که حرارت بر روی فلز متمرکز شده و سپس اکسیژن به آن نقطه وارد خواهد شد تا سوخت فلز اتفاق بیافتد. این حالت بیشتر برای فولادهای کم کربن و کم آلیاژ به کار گرفته می‌شود.

 • روش قوس فلزی:

در روش قوس فلزی تمرکز بیشتر بر روی ذوب بیشتر تا سوزاندن است که در فولادهای مقاوم در برابر خوردگی با سایر فلزاتی که به سادگی خورده می‌شوند، کاربرد دارد.

بازارکار و دستمزد از شغل برشکاری زیر آب

با قرارگیری ایران در مجاورت آب‌ها، مثل دریای خزر و خلیج فارس و با پیشرفت روز افزون احداث‌های زیر آبی، رشته‌های غواصی صنعتی نیز تقاضای کاری بالا‌‌تری را طی چند سال اخیر تجربه کرده‌اند. آموزش برشکاری زیر آب نیز در دسته دوره‌ها و شغل‌های ‌‌‌‌پر‌متقاضی از جانب سازمان‌های فعال در این حوزه‌ها بوده که فعالیت‌هایی نظیر اکتشافات منابع نفت و گاز و احداث سازه‌‌ها جهت بهره برداری از این منابع، نصب یا تعمیر سازه‌‌های زیر آبی و تاسیسات دریایی، بازرسی‌‌ها، بازرسی دوره‌‌‌‌ای و تلاش در جهت نگهداری بهتر از سازه‌ها، پروژه‌‌های کوچک و بزرگ مرتبط و بسیاری از این قبیل کار‌ها انجام می‌دهند.

آن دسته از سازمان‌هایی که به دنبال افراد حرفه‌‌‌‌ای در این زمینه برای شرکت در پروژه‌های تعریف شده دارند را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • سازمان شیلات
 • سازمان بنادر و کشتیرانی
 • سازمان دریانوردی
 • سازمان محیط زیست
 • سازمان‌‌های فعال در حوزه منابع زیرزمینی مثل نفت و گاز
 • و …

ارزش و دستمزد این شغل از جهت کار در شرایط دشوار و ‌‌‌‌پر‌فشار آن تعیین می‌شد که به نسبت هر پروژه و ویژگی‌های آن میزان متفاوتی خواهد داشت. برخی از این عوامل تاثیرگذار بر میزان درآمد فرد را می‌توان به صورت زیر بیان کرد:

 • تجربه کاری فرد
 • عمق
 • بازه زمانی برای اجرای عمل برشکاری
 • تجهیزات به کار رفته
 • روش و یا تکنیک‌های انجام برشکاری زیر آب
 • موقعیت مکانی پروژه
 • کارفرما یا سازمان مسئول پروژه
 • و …

همچنین یکی دیگر از مواردی که بر میزان درآمد فرد موثر بوده، فصل کاری است؛ زیرا به طور مثال در فصولی مثل بهار و زمستان به دلیل شرایط آب و هوایی متغیر و امکان وقوع طوفان‌های ناگهانی، آسیب‌هایی به سازه‌های آبی وارد خواهد شد که فورا به بازرسی و تعمیر نیاز دارند. به همین دلیل در این فصول بازارکار ‌‌‌‌پر‌رونق‌‌تری برای این حوزه رقم می‌خورد.

ثبت نام در دوره های آموزشی

دوره بازرسی سازه‌های دریایی ؛

سازه-های-دریاییدر دنیای امروزی با پیشرفت روز افزون در زمینه‌های مختلف از صنایع و همچنین ورود به مناطق آبی جهت استفاده از مزایای پنهان آن، فعالیت‌های بسیاری مثل تعمیرات بدنه کشتی و اسکله و سازه‌های دریایی، اجرای سازه‌های سنگین، نصب و تعمیرات لوله‌های زیر آب، سکوهای استخراج و حفاری نفت و گاز و … صورت‌ می‌گیرد. شرایط کاری در این زمینه‌ها به دلیل احتمال وقوع حوادث پیش بینی نشده و پرفشار کار در زیر آب بسیار دشوار بوده و لازم است با دقت و نکته سنجی بسیاری انجام شود اما در مواردی لازم خواهد بود که یک ناظر حرفه‌‌‌ای به بازرسی زیر آب سازه‌های دریایی برای اطمینان از درستی شرایط یا بررسی‌های دوره‌‌‌ای برای اطمینان از عدم فرسودگی سازه‌ها بپردازد.

با انجام بازرسی‌های درست و اصولی‌ می‌توان نسبت به افزایش طول عمر سازه‌ها و در نتیجه برقراری امنیت در بنادر و صنایع مختلف دریایی مطمئن شد .

پیش-نیازهای-برشکاری-زیرآبعنوان مهارت‌هایی که در طول دوره آموزش داده‌ می‌شود ؛

 • بازرسی چشمی
 • شناخت مواد
 • انواع بازرسی
 • بررسی کامل و دقیق دستورالعمل بازرسی
 • ابزار شناسی
 • روش‌های استفاده از ایزار
 • شناسایی انواع نواقص و چگونگی برخورد با آن‌ها
 • مراحل بازرسی
 • کنترل و صدور مجوز
 • گزارش نویسی
 • ارزشیابی چک لیست‌ها
 • و …

پیش نیازهای شرکت در دوره بازرسی زیر آب سازه‌های دریایی

با بررسی دقیق تمام جوانب یک حرفه پیش از شروع دوره آموزشی‌ می‌توانید از تناسب آن با شرایط خود اطمینان حاصل کنید. همچنین برای شرکت در برخی دوره‌ها، ابتدا لازم است تا به کسب مهارت‌های اولیه متفاوتی برای درک بهتر مطالب مشغول شوید. پیش نیازهای شرکت در دوره بازرسی زیر آب سازه‌های دریایی به شرح زیر است:

 • دارا بودن گواهی تایید سلامت جسمی و روانی از جانب پزشک معتمد را‌ می‌توان به عنوان یکی از مهم‌‌ترین پیش نیازها در دوره‌ غواصی صنعتی معرفی کرد. قطعا هیچ موضوعی مهم‌‌تر از حفظ سلامتی افراد نیست به همین دلیل لازم بوده تا پیش از شروع دوره با انجام آزمایشات نسبت به عدم وجود مشکلات قلبی، شنوایی یا غیره اطمینان حاصل کنید.
 • برای شرکت در این دوره لازم است تا افراد دوره غواصی صنعتی سطح دو را برای اطمینان از توانایی اصول غواصی و شناور ماندن در آب، امداد و نجات، ارتباط زیر آبی با سایرین و غیره گذرانده باشد.
 • در خصوص پیش نیاز سنی و تحصیلی حداقل سن ۱۸ سال و تحصیلات دیپلم متوسطه پایه پیشنهاد‌ می‌شود.
 • داشتن مهارت غواصی اسکوبا برای شناور ماندن به کمک وسایل تنفسی یا بدون استفاده از آن‌ها از دیگر پیش نیاز‌های این دوره است.
 • همچنین برای شرکت در این دوره و راحتی در انجام فعالیت‌های عملی حتما لازم است تا فرد به یکی از چهار شنای اصلی (شنای قورباغه، کرال پشت، کرال جلو، شنای پروانه) و یا شناور موندن روی سطح آب آشنایی داشته باشد.

ثبت نام در دوره های آموزشی

دوره غواصی تک ستاره ؛

غواصی-زیرآب-پردیس-فناوری-کیشمهارت غواصی در دسته فعالیت‌هایی قرار می‌گیرد که سرشار از ماجراجویی و هیجان است و در کنار آن یادگیری این مهارت در کنار تمام شگفتی‌ها، فضایی آرام را در دنیای پر هیاهو فراهم می‌آورد؛ به همین دلیل به تمام کسانی که دغدغه‌های فکری بسیار دارند، توصیه می‌شود که حداقل برای یک بار فعالیت‌های مربوط به دنیای زیر آب را امتحان کنند. یادگیری مهارت‌های غواصی در کنار آرامش بخشی و زیبایی، مزیت‌های بسیاری در بازارکار و موقعیت‌های شغلی گوناگون دارد که راهی برای پیشرفت در آینده را ایجاد می‌کند. در صورت علاقه به ورود در دنیای زیر آب، ابتدا لازم است تا آموزش غواصی تک ستاره (CMAS) یا آب‌های آزاد را پشت سر بگذارید و سپس به سطوح دیگر برای افزایش دانش بروید.

غواصی تنها به عنوان یک ورزش یا سرگرمی به حساب نمی‌آید بلکه رفته رفته و با گذشت زمان در زمینه‌های مختلفی ورود کرده است. در این حرفه توجه به نکات ایمنی و فراگیری درست مفاهیم بیشترین اهمیت را دارد تا بدون هیچ خطری سلامت جسمی و روحی را همراه با شور و نشاط فراوان برای شما ایجاد کند.

مهارت غواصی در دسته فعالیت‌هایی قرار می‌گیرد که سرشار از ماجراجویی و هیجان است و در کنار آن یادگیری این مهارت در کنار تمام شگفتی‌ها، فضایی آرام را در دنیای پر هیاهو فراهم می‌آورد؛ به همین دلیل به تمام کسانی که دغدغه‌های فکری بسیار دارند، توصیه می‌شود که حداقل برای یک بار فعالیت‌های مربوط به دنیای زیر آب را امتحان کنند. یادگیری مهارت‌های غواصی در کنار آرامش بخشی و زیبایی، مزیت‌های بسیاری در بازارکار و موقعیت‌های شغلی گوناگون دارد که راهی برای پیشرفت در آینده را ایجاد می‌کند. در صورت علاقه به ورود در دنیای زیر آب، ابتدا لازم است تا آموزش غواصی تک ستاره (CMAS) یا آب‌های آزاد را پشت سر بگذارید و سپس به سطوح دیگر برای افزایش دانش بروید.

غواصی تنها به عنوان یک ورزش یا سرگرمی به حساب نمی‌آید بلکه رفته رفته و با گذشت زمان در زمینه‌های مختلفی ورود کرده است. در این حرفه توجه به نکات ایمنی و فراگیری درست مفاهیم بیشترین اهمیت را دارد تا بدون هیچ خطری سلامت جسمی و روحی را همراه با شور و نشاط فراوان برای شما ایجاد کند.

معرفی دوره غواصی تک ستاره

به طور کلی توانایی شنا در زیر آب با استفاده از تجهیزات تنفس مصنوعی یا بدون آن‌ها، به عنوان غواصی شناخته می‌شود که در دوره‌های مختلف سطوح یک تا سه غواصی صنعتی و غواصی تک ستاره و غیره تشکیل شده تا علاقه‌مندان اقدام به افزایش توانایی‌های خود کنند. در خصوص دوره تک ستاره می‌توان گفت که در طول این دوره طبق استاندارد تعیین شده جهانی توسط CMAS شیوه‌های غواصی تا عمق ۵ تا ۲۰ متر به شرکت‌کنندگان آموزش داده شده و با بهره‌گیری از شیوه‌های آموزش تئوری و عملی، از مهم‌‌‌ترین مفاهیم ابتدایی در خصوص دوره را فرا می‌گیرید. از اصلی‌‌‌ترین مفاهیم در این دوره را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

 • تاریخچه، قوانین طلایی
 • آشنایی با وسایل و تجهیزات غواصی
 • نحوه صحیح ورود و خروج از آب
 • علائم غواصی
 • همیاری
 • حواس پنجگانه
 • تعادل و هم‌ فشاری‌ها
 • قوانین فیزیک
 • بیماری‌ها
 • حوادث غواصی
 • مختصری از جدول
 • تجهیزات ایمنی
 • تخلیه آب ماسک و اسنورکل
 • Roll Over
 • و …

غواصی-زیرآباین دوره آموزشی به عنوان سطح ورودی به غواصی صنعتی شناخته شده و هدف از برگزاری آن، آشنایی با اصول غواصی اسکوبا به افراد علاقه‌مند است تا این امکان وجود داشته باشد که بدون ایستگاه برداشت فشار و با استفاده از گاز تنفسی حداکثر تا عمق ۲۰ متری، با رعایت تمام نکات ایمنی بروند.

ابتدا در بخش تئوری آموزش با مفاهیمی مثل تجهیزات و سیگنال‌های غواصی، تأثیر مستقیم فشار، برداشت فشار، آشنایی و کار با جداول استاندارد، لاگ بوک و دایو کامپیوتر، برنامه‌ریزی، استانداردهای ایمنی و مفهوم غوص، مشکلات پزشکی مربوط به غواصی، انتخاب دایو سایت و محیط غواصی یاد گرفته و سپس به بخش عملی و فعالیت‌هایی مثل مهارت‌های غواصی اسکوبا در غواصی استخری و در آب‌های آزاد می‌رویم.

پیش نیاز‌های دوره غواصی تک ستاره

 • در دوره‌های غواصی CMAS و غواصی تک ستاره پیش نیاز‌های متفاوتی برای کاهش آسیب‌های احتمالی در نظر گرفته می‌شود:
 • پیش نیاز مهارت‌های ابتدایی شنا:
 • لازم است تا فرد با پایه مهارت شنا آشنا باشد اما لزومی ندارد که در این زمینه یک شناگر حرفه‌‌ای باشید. در صورتی که از توانایی شناور ماندن روی سطح آب و شنای پایه برخوردار باشید کفایت می‌کند.
 • پیش نیاز بدنی و سلامتی:
 • در این دوره نیاز به توان فیزیکی کافی و تمرکز بالا و حفظ آرامش است؛ به همین دلیل سلامت جسمانی و روانی بسیار اهمیت دارد. در نتیجه پیش از شروع دوره با آزمایش‌های کامل و بررسی‌ها توسط دکتر قابل اعتماد، از وضعیت جسمانی خود آگاه باشید. این چکاپ‌ها مربوط به مسائل قلبی، شکستگی‌ها، شنوایی و غیره‌ می‌شود که در صورت هر گونه مشکلی ابتدا باید به درمان و مشورت با پزشک پرداخت.
 • پیش نیاز سنی:
 • فراگیری غواصی در هر سنی امکان پذیر است و حتی کودکان نیز می‌توانند با شرکت در دوره‌های مخصوص به یادگیری این مهارت مشغول شوند.
 • پیش نیاز محیطی:
 • اغلب اوقات یادگیری در آب‌های آزاد و دریاها اتفاق‌ می‌افتد، مگر در شرایطی که آموزش در فضاهای بسته باشد که در این صورت به یک دوره اولیه برای امادگی ورود به آب‌های آزاد نیاز پیدا خواهیم کرد.

ثبت نام در دوره های آموزشی

دوره بازرسی شناورهای دریایی (قایق و کشتی) ؛

بازرسی-سازه-های-دریایی-کشتی-و-قایقراهکارهای متعددی برای افزایش ایمنی بنادر توسط سازمان‌های بین‌المللی پیشنهاد شده است که کنترل و بازرسی کشتی‌ها یکی از این راهکارها می‌باشد. کنترل و بازرسی کشتی معمولاً به دو صورت است. کشتی‌هایی که قصد ترک بندر را دارند که معمولاً در کنار اسکله پهلو می‌گیرند و کشتی‌هایی که قصد ورود به بندر را دارند جهت بالا بردن سطح ایمنی شناورها و حفاظت از محیط زیست و همچنین متمایز نمودن شناورهای غیراستاندارد از استاندارد پس از ورود شناور‌ها به بندر با اولویت‌بندی و انتخاب این شناورها اقدام به کنترل و بازرسی آنها می‌گردد .

بازرس شخصی است که از طرف مرجع دریایی مجاز به انجام بازرسی بر روی شناور می‌باشد و منحصرا در برابر سازمان پاسخگو می‌باشد.

بازرسی-سازه-های-دریایی-پردیس-فناوری-کیشمهم‌ترین وظایف و مسئولیت‌های این افسر شامل کنترل و بازرسی گواهینامه‌های ایمنی کشتی بر اساس کنوانسیون‌های بین­المللی، کنترل مدارک لازم جهت تخلیه زائدات نفتی و تجهیزات مربوطه به‌منظور جلوگیری از آلودگی آب‌های تحت حاکمیت توسط کشتی بر اساس کنوانسیون مارپل، جلوگیری از خرابی کشتی­هایی که ایمنی و دریانوردی آنها به خطر خواهد افتاد و یا موجب آلودگی محیط زیست دریایی خواهند شد و مشخص نمودن معایب و نواقص موجود و تکمیل فرم‌های موجود می‌باشد .

ثبت نام در دوره های آموزشی

دوره-های-فنی-و-مهندسی-ویژه-با-درآمد-بالا

ثبت نام در دوره های آموزشی


ارتباط‌‌ با‌ ما :
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
کانال‌تلگرام: kishtech@
 اینستاگرام :   rahyaranlms         kishtech.ir
آپارات:  kishtech

کارگاه نرم افزار لیفت دیزاینر نقشه کشی آسانسور LIFT DESIGNER

دوره نرم افزار لیفت دیزاینر نقشه کشی آسانسور LIFT DESIGNER.jpg

کارگاه نرم افزار لیفت دیزاینر نقشه کشی آسانسور LIFT DESIGNER

دپارتمان فنی و مهندسی _ پردیس فناوری کیش ؛

پردیس فناوری کیش با هدف ارتقای سطح مهارت های شغلی برگزار میکند:   

کارگاه نرم افزار لیفت دیزاینر نقشه کشی آسانسور LIFT DESIGNER ، با رويكرد كاملا علمي و عملي براي توانمند سازي دانشجويان رشته هاي فني آسانسور، كارآموزان و شاغلين بخش آسانسور و پله برقي  توسط اساتيد برجسته پرديس فناوري كيش برگزار مي گردد .

ثبت نام در دوره های آموزشی

دوره لیفت دیزاینر مقدماتی

ثبت نام در دوره های آموزشی

ظرفیت محدود

نحوه برگزاری : آنلاین

با ارائه مدرک معتبر

ثبت نام در
www.portal.kishtech.ir

سرفصل کارگاه نقشه کشی آسانسور :

 • مرور بر نرم افزار Lift designer
 • نمای پلان
 • نمادهای عمودی مقطعی
 • پیکربندی و ذخیره نما
 • نمای سه بعدی داینامیک
 • فضای ((اتاق) ماشین و دستگاه)
 • دریچه دیواری
 • ترکیب بندی نقشه ها
 • طراحی آسانسورها |:۱ و |:۲   و |:۳
 • طراحی آسانسورهای گیرلس و روم لس
 • طراحی آسانسور های هیدرولیک
 • طراحی آسانسور در نرم افزار Lift designer و تغییرات آن در فرم های دیگر
 • طراحی چند آسانسور گروهی
 • طراحی کارآموز و رفع اشکال

راهنمای نصب لیفت دیزاینر

پس از نصب فایل DLL موجود در پوشه‌ی Crack را در محل نصب برنامه (C:\Program Files (x86)\DigiPara\LD50\bin) کپی و جای‌گزین کنید.

    امکانات نرم افزار افزایش یافته و کار با آن راحت تر است.
قابلیتهای نرم افزار لیفت دیزاینر :
.
۱-طراحی ومحاسبه انواع آسانسور های کششی                   ۲-طراحی ومحاسبه انواع آسانسور های هیدرولیک
۳-قابلیت طراحی آسانسور های فاقد موتورخانه                    .۴-قابلیت نمایش نقشه در جهات مختلف
۵-قابلیت طراحی و محاسبه آسانسور با موتورهای گیرلس      ۶-امکان حذف  یا اضافه نمودن بعضی  اجزاء ترسیم نقشه
۷-طراحی موتورخانه آسانسور کششی در پایین چاهک          ۸-چند نمونه آسانسور از قبل طراحی شده
۹-نقشه کشی  خودکار با واردکردن حداقل اطلاعات              ۱۰-نمایش سه بعدی آسانسور در تمامی زوایا با امکان چاپ
و….
مباحثی از طراحی ابعاد آسانسور:
فضاهای مورد نیاز آسانسور ۳ دسته میباشد:
۱-عرض و عمق چاه     ۲-کف تا سقف چاه     ۳-فضای موتورخانه
برای تعیین ابعاد چاه آسانسور ، ۴ فضای تعیین کننده و  مورد نیاز جهت تجهیزات آسانسور وجود دارد:
کابین-وزنه تعادل-ریل راهنمای کابین-درب آسانسور
تمام این قابلیتها در نرم افزار موجود میباشد.
جدیدترین امکانات آسانسور در این نسخه موجود میباشد.
دارای محیطی زیبا و جذاب

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

نشانی : خیابان جمالزاده شمالی نبش کوچه سرو پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

شبکه های اجتماعی پردیس فناوری کیش :

کانال‌تلگرام: kishtech@

 اینستاگرام :   rahyaranlms         kishtech.ir

آپارات:  kishtech

 

دوره بازرسی و استاندارد الکترونیکی و هیدرولیک آسانسور (تئوری و عملی)

دوره-بازرسی-و-استاندارد-آسانسور

دوره بازرسی و استاندارد الکترونیکی و هیدرولیک آسانسور (تئوری و عملی)

دپارتمان فنی و مهندسی _ پردیس فناوری کیش ؛

پردیس فناوری کیش با هدف ارتقای سطح مهارت های شغلی برگزار میکند:   

دوره بازرسی و استاندارد الکترونیکی و هیدرولیک آسانسور (تئوری و عملی)، با رويكرد كاملا علمي و عملي براي توانمند سازي دانشجويان رشته هاي فني آسانسور، كارآموزان و شاغلين بخش آسانسور و پله برقي  توسط اساتيد برجسته پرديس فناوري كيش برگزار مي گردد .

دوره-بازرسی-و-استاندارد-الکترونیکی-و-هیدرولیک-آسانسور-تئوری-و-عملی
 
زمان: ۱۹:۰۰ الی ۲۳:۰۰
تاریخ: ۱۴۰۲/۱۱/۰۶
مدت دوره : ۲۴ساعت
جذب و بکارگیری نفرات برتر دوره
برای ثبت نام وارد لینک زیر شوید
https://portal.kishtech.ir
با صدور مدرک معتبر
تخفیف ویژه دانشجویی
تخفیف ثبت نام گروهی

سر فصل آسانسور کششی

۱.آشنای با فرایند بازرسی و تعاریف
۲.آشنای با استاندارد های ملی آسانسور
۳.انواع آسانسورهای برقی و اجزا
۴.قوانین چاه آسانسور
قوانین مربوط به درب های طبقات و کابین
۵.قوانین محیط تعمیراتی آسانسور
۶.قوانین مربوط به محل محیط تعمیراتی آسانسور
۷.قوانین الکتریکال آسانسور
۸.علایم و دستورالعمل ها
۹.گواهینامه ها
۱۰ .آزمونهای اصلی و ادواری آسانسورهای کششی

سر فصل آسانسور هیدرولیک

۱.آشنای با فرایند بازرسی و تعاریف
۲.آشنای با استاندارد های ملی آسانسور
۳.انواع آسانسورهای هیدرولیک و اجزا
۴.قوانین چاه آسانسور
قوانین مربوط به درب های طبقات و کابین
۵.قوانین محیط تعمیراتی آسانسور
۶.قوانین مربوط به محل محیط تعمیراتی آسانسور
۷.قوانین الکتریکال آسانسور
۸.علایم و دستورالعمل ها
۹.گواهینامه ها
۱۰ .آزمونهای اصلی و ادواری آسانسورهای هیدرولیک

دوره-بازرسی-و-استاندارد-الکترونیکی-و-هیدرولیک-آسانسور-تئوری-و-عملی
مخاطبان:
 رشته‌های آسانسور، پله برقی ، برق، الکترونیک ، مکانیک و مکاترونیک ، دانشجویان ،متخصصان و علاقه مندان
زمان: ۱۹:۰۰ الی ۲۳:۰۰
تاریخ: ۱۴۰۲/۱۱/۰۶
مدت دوره : ۲۴ساعت
جذب و بکارگیری نفرات برتر دوره
برای ثبت نام وارد لینک زیر شوید
https://portal.kishtech.ir
با صدور مدرک معتبر
تخفیف ویژه دانشجویی
تخفیف ثبت نام گروهی

ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir
آپارات kishtech

کارگاه نرم افزار لیفت دیزاینر نقشه کشی آسانسور LIFT DESIGNER

تصویر-شاخص-لیفت-دیزاینر

کارگاه نرم افزار لیفت دیزاینر نقشه کشی آسانسور LIFT DESIGNER

کارگاه نرم افزار لیفت دیزاینر نقشه کشی آسانسور LIFT DESIGNER

دپارتمان فنی و مهندسی _ پردیس فناوری کیش ؛

پردیس فناوری کیش با هدف ارتقای سطح مهارت های شغلی برگزار میکند:   

کارگاه نرم افزار لیفت دیزاینر نقشه کشی آسانسور LIFT DESIGNER ، با رويكرد كاملا علمي و عملي براي توانمند سازي دانشجويان رشته هاي فني آسانسور، كارآموزان و شاغلين بخش آسانسور و پله برقي  توسط اساتيد برجسته پرديس فناوري كيش برگزار مي گردد .

ثبت-نام-دوره-آموزش-تخصصی-چیلرهای-جذبی.

دوره لیفت دیزاینر مقدماتی

ثبت-نام-دوره-آموزش-تخصصی-چیلرهای-جذبی.

ظرفیت محدود

نحوه برگزاری : آنلاین

با ارائه مدرک معتبر

ثبت نام در
www.portal.kishtech.ir

سرفصل کارگاه نقشه کشی آسانسور :

 • مرور بر نرم افزار Lift designer
 • نمای پلان
 • نمادهای عمودی مقطعی
 • پیکربندی و ذخیره نما
 • نمای سه بعدی داینامیک
 • فضای ((اتاق) ماشین و دستگاه)
 • دریچه دیواری
 • ترکیب بندی نقشه ها
 • طراحی آسانسورها |:۱ و |:۲   و |:۳
 • طراحی آسانسورهای گیرلس و روم لس
 • طراحی آسانسور های هیدرولیک
 • طراحی آسانسور در نرم افزار Lift designer و تغییرات آن در فرم های دیگر
 • طراحی چند آسانسور گروهی
 • طراحی کارآموز و رفع اشکال

راهنمای نصب لیفت دیزاینر

پس از نصب فایل DLL موجود در پوشه‌ی Crack را در محل نصب برنامه (C:\Program Files (x86)\DigiPara\LD50\bin) کپی و جای‌گزین کنید.

 
    امکانات نرم افزار افزایش یافته و کار با آن راحت تر است.
 
 
 
قابلیتهای نرم افزار لیفت دیزاینر :
.
۱-طراحی ومحاسبه انواع آسانسور های کششی                   ۲-طراحی ومحاسبه انواع آسانسور های هیدرولیک
۳-قابلیت طراحی آسانسور های فاقد موتورخانه                    .۴-قابلیت نمایش نقشه در جهات مختلف
۵-قابلیت طراحی و محاسبه آسانسور با موتورهای گیرلس      ۶-امکان حذف  یا اضافه نمودن بعضی  اجزاء ترسیم نقشه
۷-طراحی موتورخانه آسانسور کششی در پایین چاهک          ۸-چند نمونه آسانسور از قبل طراحی شده
۹-نقشه کشی  خودکار با واردکردن حداقل اطلاعات              ۱۰-نمایش سه بعدی آسانسور در تمامی زوایا با امکان چاپ
و….
 
مباحثی از طراحی ابعاد آسانسور:
فضاهای مورد نیاز آسانسور ۳ دسته میباشد:
۱-عرض و عمق چاه     ۲-کف تا سقف چاه     ۳-فضای موتورخانه
برای تعیین ابعاد چاه آسانسور ، ۴ فضای تعیین کننده و  مورد نیاز جهت تجهیزات آسانسور وجود دارد:
کابین-وزنه تعادل-ریل راهنمای کابین-درب آسانسور
تمام این قابلیتها در نرم افزار موجود میباشد.
 
جدیدترین امکانات آسانسور در این نسخه موجود میباشد.
دارای محیطی زیبا و جذاب

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

نشانی : خیابان جمالزاده شمالی نبش کوچه سرو پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

شبکه های اجتماعی پردیس فناوری کیش :

کانال‌تلگرام: kishtech@

 اینستاگرام :   rahyaranlms         kishtech.ir

آپارات:  kishtech