مناسب‌ترین پلتفرم كلاس آموزش مجازی ایرانی

مناسب‌ترین پلتفرم كلاس آموزش مجازی ایرانی

با گسترش و پیشرفت تکنولوژی، فناوری‌های نوین در مسیری حرکت می‌کند که کمال راحتی و آسایش را برای انسان‌ها تأمین کند. یکی از مهم‌ترین این تغییرات و به‌روزرسانی‌ها در زمینه تحصیل، علم و یادگیری و به‌وجودآمدن انواع پلتفرم آموزش مجازی است.

تحصیل و آموزش در زندگی اکثر افراد زمان بسیار زیادی را از عمر و حتی شبانه‌روز هر فرد را به خود اختصاص داده است. پیشرفت تکنولوژی امروزه سعی بر این دارد که شرایط تحصیل و آموزش را به‌گونه‌ای تغییر دهد که با صرف کم­ترین زمان، بهترین نتیجه حاصل شود.

پلتفرم آموزش مجازی چیست؟

پلتفرم آموزش مجازی یک بستر آموزشی در محیطی مبتنی بر وب است که علی‌رغم جنبه‌های نوین دیجیتالی که داراست، دوره‌های آموزشی زیادی را دربرگرفته است. پلتفرم‌های مجازی امکانات گسترده‌ای را در واحد زمان برای کاربر ایجاد می‌کند که برخلاف شرایط آموزش حضوری در کم­ترین زمان ممکن امکان اجرا و عمل را دارد.

  • در بستر پلتفرم آموزش مجازی شرایطی همچون موارد زیر در نظر گرفته شده است.
  • مدیریت محتوا به‌منظور ذخیره‌سازی، ایجاد، دسترسی و ویرایش
  • برنامه‌ریزی درسی شخصی‌سازی‌شده و مدیریت بهتر شرایط تحصیلی
  • تعامل و مدیریت فزاینده و امکان دسترسی نامحدود به منابع آموزشی
  • تعامل و همکاری و مشارکت به‌وسیله چت، بلاگ و ایمیل‌ها
  • برگزاری کلاس آنلاین با کم­ترین هزینه و در هر شرایطی
پلتفرم‌های آموزش مجازی امکان دسترسی نامحدود به منابع دوره‌های آموزشی را به متقاضی می‌دهد.

برگزاری کلاس آنلاین، صرفه‌جویی در وقت و هزینه

از مهم‌ترین تغییرات حاصل از پدیدآمدن انواع نرم‌افزار کلاس مجازی، امکان برگزاری کلاس‌ها به‌صورت مجازی است. همان‌طور که اطلاع دارید برگزاری کلاس‌های حضوری نیاز به یک سری شرایط دارد که گاهی به دلیل عدم تناسب شرایط، برگزاری کلاس به تعویق می‌افتاد. تأثیر زیاد شرایط آب‌وهوایی، شهری و … نیز برگزاری و شرکت در کلاس‌ها را دچار چالش می‌کرد.

با وجود سامانه آموزش مجازی و امکان برگزاری کلاس آنلاین صرفه‌جویی‌های بسیاری در زمینه زمان و هزینه به وجود آمده است. از جانب مؤسسات آموزشی دیگر نیازی به توجه و درنظرگرفتن تعداد کلاس‌ها و ظرفیت آن­ها نیست و به طور نامحدود می‌توان درآن‌واحد چندین کلاس را برگزار کرد. از طرف دیگر برای دانشجویان نیز امکان شرکت در کلاس‌های متنوع بدون صرف هزینه مالی و زمانی اضافی وجود دارد به‌طوری‌که با آرامش خاطر و به‌دوراز دغدغه‌های فکری می‌توانند از کلاس‌هایشان کمال لذت را ببرند.

در کلاس‌های آنلاین شما این امکان را دارید در هروقت و زمانی به در کلاس شرکت کنید.

ویژگی‌های یک پلتفرم خوب

ازآنجایی‌که پلتفرم آموزش مجازی، بستری برای یادگیری هستند و افراد زیادی سعی برای تعامل با آن دارند، بنابراین نیاز است که این سامانه‌های مجازی از یک سری استانداردها و شرایط برخوردار باشند.

امکان کار و یادگیری آسان نرم‌افزار

پلتفرم‌ آموزش مجازی محیطی برای برگزاری کلاس‌های آنلاین هستند. این کلاس‌ها خود زمان زیادی را از دانشجویان و دانش‌آموزان می‌گیرد و از طرف دیگر ارتباط مستقیمی با امکانات خود نرم‌افزار دارند؛ بنابراین لازم است که قوانین و شرایط کار با نرم‌افزار کلاس مجازی بسیار مناسب و استاندارد برای همه اقشار تحصیلی باشد تا افراد بدون دغدغه به کار با آن بپردازند.

ارتباط و تعامل مناسب برای قبل، حین و حتی بعد کلاس

مناسب‌ترین پلتفرم، برنامه‌ای است که کاربر خود را از استفاده از سایر برنامه‌ها بی‌نیاز سازد. یکی از مهم‌ترین نیاز هر محصلی، امکان ارتباط سریع و به‌موقع با استاد و هم‌کلاسی‌های خود است.

بدین ترتیب داشتن چنین شرایطی برای هر سامانه لازم است که به‌ویژه در حین برگزاری کلاس، دانش‌آموزان بتوانند با استاد و یا سایر دوستان خود ارتباط بگیرند و سؤالات، ابهامات و نظرات خود را با آن­ها به اشتراک بگذارند.

پلتفرم آموزش مجازی باید شرایط مناسبی را برای تعامل تمامی اعضا کلاس ایجاد کند.

شرایط ثبت‌نام و پرداختی آسان

یکی از دغدغه‌های هر فرد برای استفاده آنلاین از هر سایتی و در هر زمینه‌ای ایمنی سایت و سرور موردنظر به‌خصوص برای پرداخت یا دسترسی‌های لازم است. مهم‌ترین شرایط پرداخت دوره‌های آموزشی مربوط به زمان ثبت‌نام است؛ بنابراین یک پلتفرم خوب، ضمن داشتن شرایط و فرایندهای ثبت نامی مناسب، باید شرایطی ایمن برای واردکردن مشخصات و پرداخت متقاضیان ایجاد نماید.

برگزاری کلاس‌های آنلاین با شرایط مناسب

با اینکه در ابتدای مطلب به طور مفصل درباره شرایط و مزایای کلاس آنلاین صحبت شد اما لازم است که شرایط کلاس‌های آنلاین یک پلتفرم آموزش مجازی مناسب را نیز متذکر شویم. دوره‌ها و کلاس‌های مجازی باید به طور منظم و به‌دوراز هرگونه خطای سروری یا زمانی انجام شود.

شرایط کلاس‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که دیگر به خارج‌شدن از کلاس یا سایت برای دسترسی به برنامه دیگر نیازی نباشد. هر کلاس باید متناسب به موضع و عنوان دوره، شرایط مناسب را از لحاظ دسترسی به تخته یادداشت، امکان وصل یا قطع بلندگو، امکان بازخورد دادن لحظه‌ای را درآن‌واحد و به طور آنلاین داشته باشد.

امکانات سامانه مجازی رهیاران

سامانه مجازی رهیاران یکی از پیشتازان آموزش مجازی در بستر وب است که با برگزاری دوره‌های متنوع در زمینه‌های آموزشی، زبان‌های خارجی، کامپیوتر، دوره‌های فنی مهندسی، روان‌شناسی و مددکاری و … سعی بر ارتقا سطح علمی و فنی دانشجویان، دانش‌آموزان و تمامی متقاضیان به‌دوراز هرگونه تبعیضی دارد. بیش از هزار نفر متخصص در زمینه‌های مذکور در بستر مجازی آماده به ارائه خدمات به شما هستند.

سامانه آموزش مجازی.رهیاران به شما امکان شرکت در دوره‌های مجازی متنوعی را می‌دهد.

  سامانه آموزش مجازي رهياران تلاش بر این دارد که با ارائه محیط و امکانات مناسب و عالی در بستر آموزش مجازی، این امکان را به‌تمامی افراد علاقه‌مند می‌دهد که در محیطی بسیار ایمن، کاربردی و لذت‌بخش خدمات آموزشی و تحصیلی، دوره‌های موردنظر خود را بگذرانند.

سامانه مجازی رهیاران ضمن برگزاری این دوره‌ها، با دادن مدرک پایان دوره، این تضمین را به شما می‌دهد که زمان و هزینه‌ای را که صرف کردید، قطعاً به سود شما خواهد بود. امکانات مجازی این سامانه در استانداردهای بالایی قرار دارد و متقاضیان را ترغیب به تحصیل به‌دوراز هرگونه نگرانی می‌کند تا شما شرایطی ایده‌آل را برای یادگیری مهارت موردنظر داشته باشید.

در آخر

پلتفرم آموزش مجازی از مهم‌ترین ارکان سیستم آموزشی مجازی هستند. مؤسسات آموزشی، مدارس و دانشگاه‌ها با استفاده از این نرم‌افزارهای آموزشی سعی بر این دارند که در یک محیط اختصاصی و ایمن، بهترین شرایط آموزشی و تحصیلی را برای دانشجویان خود فراهم آورند؛ بنابراین استفاده و کار با این پلتفرم‌ها در عین آسانی و کاربردی بودن باید ایمن و اختصاصی باشند تا بهترین بازدهی صورت پذیرد.


ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲            ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۰             ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

نشانی : خیابان جمالزاده شمالی ، بعد از بلوار کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

ثبت نام از طریق سایت زیر 

www.portal.kishtech.ir

شبکه های اجتماعی پردیس فناوری کیش : 

سامانه آموزش مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 

کانال تلگرام kishtech@ 

 اینستاگرام   rahyaranlms           kishtech.ir

لینکدین www.linkedin.com